Potřebuješ odbornou radu? Vyber si z nabídky příruček nebo si domluv konzultaci.
Navštiv naši digitální poradnu, nech si poradit a ušetři čas!

odborne clanky z on-line a digitalniho sveta

Blog

V blogu najdeš články z on-line prostředí – novinky a aktuality, tipy, rady a triky. Články jsou řazeny od nejnovějších po nejstarší. Pokud bys v článku našel nesrovnalost nebo se chtěl doptat na detaily, kontakuj nás. Rádi ti odpovíme.

Newsletter a emailing

Newsletter a emailing: Má to ještě cenu?

Pozor spoiler: Má! Může se zdát, že klasické metody jako newsletter ztrácejí svou účinnost. Ale i v roce 2023 zůstávají tyto nástroje důležitou součástí efektivní marketingové strategie. Přinášíme vám několik tipů, jak newsletter využít naplno.

SEO vs. PPC

SEO vs. PPC: Jak vybrat mezi placeným a organickým vyhledáváním

V dnešní digitální éře, kdy je online viditelnost klíčem k úspěchu, se podnikatelé a marketéři často potýkají s otázkou: Co je lepší – investovat do SEO  nebo PPC reklamy?

ChatGPT - revoluce v komunikaci

ChatGPT: Revoluce v komunikaci

V dnešním rychle se rozvíjejícím světě se technologie stává nezbytnou součástí našich každodenních životů. Jedním z nejnovějších a nejvíce inovativních přírůstků je ChatGPT – ohromující umělá inteligence, která nabízí možnost interakce a pomoc lidem napříč různými oblastmi. 

natáčení reels

Reels: Jak se připravit na natáčení?

Chystáte se pustit do natáčení Instagram nebo TikTok reels? Pak jistě oceníte pár rad do začátku. Sepsali jsme, jaké budete potřebovat základní vybavení a jak předcházet zbytečným chybám. Pomůžeme vám vyhnout se komplikacím, které vás mohou potkat, zdržet a zkomplikovat natáčení.

Rozhovor s Maxmiliánem Kavalírem

Maxmilián Kavalír: Jaké bylo vydání mé první knihy

Přinášíme ti rozhovor s čerstvým spisovatelem Maxmiliánem Kavalírem, který s nakladatelstvím Sonet vydal svou první knihu. V rozhovoru se dozvíš Maxovu cestu od rukopisu až k vydání, která nebyla od začátku jednoduchá.

off-page SEO

Jak na off-page SEO?

Víš, co je takzvané off-page SEO a jaký má vliv na návštěvnost tvého webu? Jedna stránka SEO je tvůj web a jeho optimalizace pro internetové vyhledávače. Pak jsou ale další SEO faktory mimo tvůj web, které je nutné řešit. Tedy alespoň pokud to se SEO myslíš vážně.

6 nástrojů pro lepší obsah na sítě

6 nástrojů pro lepší obsah na sítě

Spravujete sociální sítě své firmy nebo svých klientů? Základním kamenem je kvalitní obsah. Pro tvorbu kvalitního obsahu musíte znát nástroje, které vám vaši snahu vytvořit skvělé příspěvky ulehčí. Poradíme vám několik užitečných aplikací, které jsou skvělé a sami je používáme.

jak se stát nakladatelem

Jak se stát nakladatelem?

Proces založení nakladatelství sestává z několika důležitých kroků. Kdo ví proč, ale postup nebo návod jak na to, není nikde na celém širém internetu popsán. My jsme si tímto porocesem prošli. Tento článek vás seznámí s celým procesem, jak založit své vlastní nakladatelství.

proč je seo nezbytné

Proč je SEO pro každý web naprosto nezbytné?

SEO je proces optimalizace webových stránek tak, aby byly co nejlépe viditelné pro internetové vyhledávače. To znamená, že se snažíme zlepšit pozici našich stránek v organických výsledcích vyhledávání. Ale proč je to tak důležité?

konverzní trychtýř

Konverzní trychtýř: cesta zákazníka k nákupu

Máte svůj online obchod a chcete zvýšit prodeje? Pak byste měli určitě vědět, co je to konverzní trychtýř! Tento marketingový pojem vám pomůže pochopit, jak zákazníci procházejí vaším webem a nakonec se rozhodnou koupit vaše zboží nebo služby.

jak na obsah, ktery prodava

Jak na obsah, který prodává

Děláte zajímavý obsah na vaše sociální sítě? Fotíte, natáčíte, píšete zajímavé popisky a články, pravidelně zveřejňujete obsah, ale prodeje nerostou? Tento článek by vám měl pomoci pochopit, jak tvořit na sítě obsah, který prodává.

Instagram reels tipy

Jak na Instagram Reels

Hledáte způsoby, jak rychle organicky růst na Instagramu? Díky reels váš dosah doslova vystřelí. Dosah znamená oslovit více lidí, získat více sledujících a zákazníků. Statické posty vám už stačit nebudou. V tomto článku jsme sepsali pár tipů pro tvorbu reels, které by se vám mohly hodit.

jak na socialni site

Pár tipů, jak tvořit obsah na sítě

Sociální sítě vám pomohou rozšířit povědomí o vaší značce, zvyšují počet příznivců a slouží jako prostředek k vybudování dobrých vztahů s potenciálními i stávajícími zákazníky. Ale jak to dělat správně? Pokud se do toho chcete vrhnout sami, máme pro vás několik tipů jak to dělat efektivně.

Ngo AI

Spory o autorství v umělé inteligenci

AI je v současné době ve světě umění žhavým tématem. Ke konci roku 2022 se zvedla poměrně velká vlna nevole proti AI obrazovému tvoření, která se projevuje především na sociálních sítích, kde se komunita AI tvůrců rychle rozrostla.

2022

sprava socialnich siti

Jak na sociální sítě v roce 2023

Jste začínající tvůrce, budujete značku a sbíráte sledující od nuly? Víme, že je to těžké, a zdá se to nemožné. Být dlouhodobě v topu znamená zásobovat komunitu užitečnými informacemi. Lidé, zejména mladší uživatelé, chtějí na sociálních sítích vidět, jaké hodnoty vytváří značky, které sledují.

jak na Midjourney

Jak na obrazový generátor Midjourney s umělou inteligencí

Midjourney je jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších obrazových generátorů se zabudovanou umělou inteligencí. Tento článek je zaměřen na funkce a veškerá nastavení, které budete při promptování muset znát.

Dall-E 2 avokádo

Srovnání AI obrazových generátorů

S generátory obrázků se zabudovanou umělou inteligencí se roztrhl pytel a začíná být složité zorientovat se, který co umí a neumí. Jak si mezi nimi vybrat? Tento článek popisuje více podrobně 4 AI generátory a tak upozorňujeme na delší rozsah článku.

 

otázka etiky a copyrightu

AI obrazové generátory: Otázka etiky a copyrightu

Generátory obrázků se zabudovanou umělou inteligencí se naučily vytvářet vizuál na základě milionů obrázků, ilustrací nebo fotografií pořízených skutečnými lidmi a uploadovanými kdekoliv na internetu. Komu tedy náleží autorské právo? 

Design obalu CD od umělé inteligence

Vizuál generovaný umělou inteligencí

Artificial Intelligence neboli AI, v češtině umělá inteligence, začíná být hojně využívaným nástrojem mladých digitálních tvůrců a “umělců”. Budou postrachem grafiků a ilustrátorů, kteří nebudou ochotni se s umělou inteligencí naučit?