Potřebuješ poradit? Vyber si z nabídky příruček nebo si domluv konzultaci v naší digitální poradně!

magazín

odborne clanky z on-line a digitalniho sveta

Přinášíme ti novinky a aktuality, tipy a rady z digitálního světa. Články často vycházejí z aktuálních potřeb a otázek našich klientů a věříme, že informace v nich se budou hodit i tobě. Pokud bys v článku našel/našla nesrovnalost, kontakuj nás prosím.

#conovéhovdigitálu #digitálnímagazín #sledujtrendy #digitálnínomádi #homodigitalis

Nejnovější články

České SEO

České SEO: Vykašlete se na SEO a zákazníci se vykašlou na vás

SEO je nezbytnou součástí úspěšného online marketingu - zejména v Česku, kde uživatelé často ignorují placené výsledky vyhledávání a klikají na organické odkazy. Tento článek vysvětluje, proč je pro české firmy klíčové investovat do SEO, jaké strategie využít a jak se připravit na budoucnost SERP na Google. Ignorování SEO může znamenat ztrátu zákazníků a konkurenceschopnosti. Nechte si poradit, jak optimalizovat svůj web a zlepšit svou online viditelnost.

Vyčůraní webaři - jaké pasti kladou

Vyčůraní webaři: Jaké pasti kladou majitelům webů?

Weboví vývojáři mohou být nepostradatelní partneři, ale někteří z nich používají nekalé praktiky, které mohou majitelům webů způsobit značné problémy. Od nepřehledných smluv a skrytých poplatků po záměrně nepřehledný kód a vendor lock-in – to vše může vést k dlouhodobým potížím a zvýšeným nákladům. Tento článek vám ukáže, jaké pasti mohou někteří vyčůraní webaři klást a jak se jim vyhnout. Naučte se rozpoznat rizika a vybrat správného vývojáře pro váš projekt.

Marketingová strategie vs. strategický marketing

Marketingová strategie a strategický marketing - dva pojmy téměř totožné, často zaměňované, ale s podstatnými rozdíly, které musíte znát pro efektivní řízení podnikání. Objevte klíčové rozdíly mezi marketingovou strategií a strategickým marketingem a zjistěte, jak je vhodně využít pro růst a udržení konkurenční výhody vaší firmy. Získejte cenné poznatky pro úspěšné budování tržní pozice a dlouhodobý růst. Postavte svůj business na stabilních základech!

Sound branding Sonet Studio

Sound branding: Co to je a proč to české značky neznají?

V tomto článku se podíváme na to, co sound branding skutečně je, proč je pro značky důležitý a proč ho české firmy zatím přehlížejí, přestože má obrovský vliv na vnímání značky zákazníkem. Zároveň nabídneme praktické rady, jak začít se zvukovým brandingem, a objektivní důvody, proč by české značky měly tuto strategii zařadit do svého marketingu. Připravte se objevit nový rozměr brandingu, který může zásadně změnit způsob, jakým komunikujete se svými zákazníky.

Midjourney přechází na webové rozhraní

Midjourney přechází z Discordu na webové rozhraní!

Generativní umělá inteligence se stává nedílnou součástí tvorby vizuálního obsahu. To už víme všichni! Midjourney je stále asi nejdále, ale pomalu mu ujíždí vlak a zastarává. Dohání to alespoň novým webovým rozhraním, ve kterém mohou uživatelé snadno vytvářet, spravovat a sdílet své kreativní projekty. Porovnání s původním spojením s Discordem odhaluje nové výhody pro své uživatele. V článku přinášíme také pár nových tipů pro práci s umělou inteligencí.

Co je SEO

Co je SEO a jak pomáhá majitelům firem?

V dnešní digitální éře je důležité mít efektivní online strategii, která zajistí, že vaše firma bude viditelná a konkurenceschopná. Jedním z nejdůležitějších nástrojů pro dosažení tohoto cíle je SEO neboli Search Engine Optimization - optimalizace webu pro internetové vyhledávače. V tomto článku se podíváme na to, co přesně SEO znamená, jak může pomoci zefektivnit online marketingovou strategii majitelům firem a proč je využití SEO služeb tak důležité pro vaše podnikání.

bezpečnost a zabezpečení WordPress

WordPress: bezpečnost a zabezpečení webů

Při rozhodování o vytvoření nového webu je bezpečnost jedním z klíčových faktorů, které majitelé webů musí brát v úvahu. S nárůstem kybernetických hrozeb a požadavků na zabezpečení dat je nezbytné zvolit správnou platformu, která poskytuje dostatečné bezpečnostní opatření. V článku se zaměříme na bezpečnost a zabezpečení webů na WordPressu. Zjistíme, jak WordPress zvládá výzvy související s bezpečností a jak je na tom ve srovnání s jinými způsoby tvorby webu.

Webdesign

Webdesign: Přežitek nebo nutnost?

Online prezentace hraje klíčovou roli v úspěchu každé značky a je otázkou, zda je webdesign stále nutností nebo už jen přežitkem. Tento článek zkoumá roli designu webu v dnešní digitální krajině a porovnává přínosy profesionálního designu od grafického designéra s použitím šablon a webových builderů jako Divi, Oxygen nebo Elementor v redakčním systému WordPress. Přečtěte si, jaké jsou přednosti a nevýhody obou přístupů a jaký mají vliv na vaši značku.

Webnode porovnání s WordPressem

Webnode: porovnání online builderu s WordPressem

Pokud se chystáte vytvořit webové stránky nebo uvažujete o přesunu stávajících stránek na jinou platformu, dobře promyslete, která platforma by měla být jejich hostitelem. Největšími hráči mezi webovými platformami jsou momentálně WordPress, Wix nebo Webnode. V tomto článku analyzujeme platformu Webnode z pohledu WordPress vývojářů a musíme říct, že to není vůbec špatné. Ale... vždycky se něco najde. Pojďte se na to raději podívat!