odborne clanky z on-line a digitalniho sveta

Blog

V blogu najdeš odborné články z on-line prostředí, které ti pomohou s orientací v digitálním světě. Psané jsou velice srozumitelně, aby jim porozuměl jak digitální nomád, tak člověk, který se v digitálním prostředí pohybuje teprve krátce. Články jsou řazeny od nejnovějších po nejstarší. Pokud bys v článku našel nesrovnalost nebo se chtěl doptat na detaily, jakkoliv nás kontaktuj. Rádi ti odpovíme.

proč je seo nezbytné

Proč je SEO pro každý web naprosto nezbytné?

SEO je proces optimalizace webových stránek tak, aby byly co nejlépe viditelné pro internetové vyhledávače. To znamená, že se snažíme zlepšit pozici našich stránek v organických výsledcích vyhledávání. Ale proč je to tak důležité?

konverzní trychtýř

Konverzní trychtýř: cesta zákazníka k nákupu

Máte svůj online obchod a chcete zvýšit prodeje? Pak byste měli určitě vědět, co je to konverzní trychtýř! Tento marketingový pojem vám pomůže pochopit, jak zákazníci procházejí vaším webem a nakonec se rozhodnou koupit vaše zboží nebo služby.

jak na obsah, ktery prodava

Jak na obsah, který prodává

Děláte zajímavý obsah na vaše sociální sítě? Fotíte, natáčíte, píšete zajímavé popisky a články, pravidelně zveřejňujete obsah, ale prodeje nerostou? Tento článek by vám měl pomoci pochopit, jak tvořit na sítě obsah, který prodává.

Instagram reels tipy

Jak na Instagram Reels

Hledáte způsoby, jak rychle organicky růst na Instagramu? Díky reels váš dosah doslova vystřelí. Dosah znamená oslovit více lidí, získat více sledujících a zákazníků. Statické posty vám už stačit nebudou. V tomto článku jsme sepsali pár tipů pro tvorbu reels, které by se vám mohly hodit.

jak na socialni site

Pár tipů, jak tvořit obsah na sítě

Sociální sítě vám pomohou rozšířit povědomí o vaší značce, zvyšují počet příznivců a slouží jako prostředek k vybudování dobrých vztahů s potenciálními i stávajícími zákazníky. Ale jak to dělat správně? Pokud se do toho chcete vrhnout sami, máme pro vás několik tipů jak to dělat efektivně.

Ngo AI

Spory o autorství v umělé inteligenci

AI je v současné době ve světě umění žhavým tématem. Ke konci roku 2022 se zvedla poměrně velká vlna nevole proti AI obrazovému tvoření, která se projevuje především na sociálních sítích, kde se komunita AI tvůrců rychle rozrostla.

sprava socialnich siti

Jak na sociální sítě v roce 2023

Jste začínající tvůrce, budujete značku a sbíráte sledující od nuly? Víme, že je to těžké, a zdá se to nemožné. Být dlouhodobě v topu znamená zásobovat komunitu užitečnými informacemi. Lidé, zejména mladší uživatelé, chtějí na sociálních sítích vidět, jaké hodnoty vytváří značky, které sledují.

jak na Midjourney

Jak na obrazový generátor Midjourney s umělou inteligencí

Midjourney je jedním z nejznámějších a nejpopulárnějších obrazových generátorů se zabudovanou umělou inteligencí. Tento článek je zaměřen na funkce a veškerá nastavení, které budete při promptování muset znát.

Dall-E 2 avokádo

Srovnání AI obrazových generátorů

S generátory obrázků se zabudovanou umělou inteligencí se roztrhl pytel a začíná být složité zorientovat se, který co umí a neumí. Jak si mezi nimi vybrat? Tento článek popisuje více podrobně 4 AI generátory a tak upozorňujeme na delší rozsah článku.

 

otázka etiky a copyrightu

AI obrazové generátory: Otázka etiky a copyrightu

Generátory obrázků se zabudovanou umělou inteligencí se naučily vytvářet vizuál na základě milionů obrázků, ilustrací nebo fotografií pořízených skutečnými lidmi a uploadovanými kdekoliv na internetu. Komu tedy náleží autorské právo? 

Design obalu CD od umělé inteligence

Vizuál generovaný umělou inteligencí

Artificial Intelligence neboli AI, v češtině umělá inteligence, začíná být hojně využívaným nástrojem mladých digitálních tvůrců a “umělců”. Budou postrachem grafiků a ilustrátorů, kteří nebudou ochotni se s umělou inteligencí naučit?