Potřebuješ poradit? Vyber si z nabídky příruček nebo si domluv konzultaci v naší digitální poradně!

FAQ

Mohlo by tě zajímat:

Proč si vybrat Sonet Studio?

Slova jsou málo platná. Za nás mluví naše práce. Koukněte se, co už máme za sebou. Uvidíte, že naši grafici, webaři i markeťáci odvádějí skvělou práci. Nejsme jen obyčejná agentura, která přeprodává zakázky. Jsme digitální studio plné profesionálů z různých oblastí digitálního byznysu a pracujeme stoprocentně koordinovaně a zakázkám věnujeme maximálmní péči.

Obrovským přínosem pro naše klienty je náš CEO Luboš, který dokonale rozumí všem náležitostem digitálního světa a byznysu. Svoje klienty dokáže skvěle vyškolit, mentorovat a získat od nich ty správné informace k zakázkám. Každému se věnuje velmi individuálně a s maximální péčí. Je s ním snadná domluva.

Jak dlouho trvá tvorba webu?

Doba tvorby webu je závislá na tvých požadavcích. Další roli hraje, jak rychle dodáš všechny podklady a kolik webů máme momentálně ve frontě.

Dá se ale říct, že obyčejný průměrný web s krásným designem, 10 URL, kontaktními nebo poptávkovými formuláři, galerií, ceníkem, texty a hezkou grafikou se dá zvládnout za 14 dní. Za tu dobu stihneme web jak graficky navrhnout a postavit na šabloně či builderu, tak zabezpečit, nastavit responzivitu, zálohování a podobně. Pokud navrhujeme vlastní originální webdesign pro každou stránku, tak to chvilku potrvá. Naši dsignéři jsou pečliví. V případě složitějšího custom řešení E-shopu se časově můžeme dostat až na dobu 6 měsíců.

Pokud ti někdo tvrdí, že ti web postaví za 2 dny, tak mu hlavně svůj web nesvěřuj. Později bys toho moc litoval/a. Za 2 dny totiž u webu o 10 URL rozhodně nenastavíš responzivitu, kvalitní zabezpečení (nejen pomocí jednoho pluginu ve verzi ZDARMA), zálohování, prolinkování, komprimaci atd. To zkrátka není možné. Leda by na webu současně pracovalo 5 webařů 🙂

Na čem postavit E-shop?

Existuje spousta předpřipravených E-shopových řešení – Shoptet, Upgates, Webareal, Shopify atd. Na výběr jich je spousta. Ale vždy záleží na tvém rozpočtu, který můžeš investovat do měsíčního provozu, a na požadovaných funkcích. Druhým řešením je vlastní E-shop na WordPressu, kde se žádné meze nekladou a shop lze jakkoliv přizpůsobit.

V Sonet Studiu nabízíme 2 E-shopová řešení:

1. Shoptet
Fajn řešení, rychlé zprovoznění, skvělá technická podpora, snadná administrace. To je Shoptet. Basic verze stojí cca 411 Kč měsíčně a primitivní E-shop na ní zprovozníš. Můžeš kouknout třeba na náš ukázkový jednoduchý E-shop ve verzi Basic: www.sonetshop.cz. Člověk se ale musí spokojit s omezeným designem – na výběr jen asi 5 šablon, které nelze moc modifikovat. Jdou ovšem překódovat. Také se sem vejde pouze 100 produktů. Pak je tu ale velké množství příplatkových funkcí jako další šablony, vlastní builder, napojení na platební brány (pokud ti nestačí ta zdarma), napojení na dopravce, účetní systémy atd. Zkrátka když chceš na Shoptetu skvělý E-shop s 1000 produkty, připrav si odhadem 2.504 Kč měsíčně za tarif Profi + samozřejmě rozpočet na postavení E-shopu.

2. WordPress + Woocommerce
Toto je ideální varianta pro plně funkční a designově okonalý E-shop. Je to velmi oblíbená varianta, kdy klient požaduje design na míru, variabilitu při napojení na jakékoliv služby třetích stran a neomezenou funkcionalitu… Jasně, doba jeho tvorby je delší – o dost. Cena výstavby je vyšší. Ale nemáš svázané ruce a omezené funkce nebo design. Spousta funkcí a pluginů je zdarma. Pokud nepostačují, dá se cokoliv dokoupit za pár korun, nebo doprogramovat za pár tisícovek. A možnosti škálování jsou zde neomezené!!

Už víš, na čem postavíš svůj E-shop? Je to jednoduché počítání. Pokud máš pár produktů a smíříš se s omezeným designem, stačí ti Shoptet. Pokud máš tisíce produktů nebo dokonce desítky tisíc produktů, chceš vlastní design a zůstat bez jakéhokoliv omezemí, tak rozhodně vyber Woocommerce a WordPress.

Můžu si web editovat sám/sama?

Pokud si na to troufneš, tak můžeš. Stavíme weby v redakčním systému WordPress a v něm jednodouchou editaci zvládne podle tutoriálů každý trochu počítačově schopný člověk. A pokud by ti tutoriály nestačily, můžeme ti nabídnout osobní mentoring nebo lekci. A E-shop na Shoptetu zvládne spravovat každý!!

Chci vydat knihu. Jak na to?

Poměrně snadno, pokud chceš vydat knihu u nás. Vydáváme knihy nejrůznějších druhů a žánrů na zakázku nejrůznějším autorům. Více o vydávání knih včetně návodu, jak postupovat, najdeš v našem nakladatelství.

Kolik to bude stát? Máte ceník?

Jelikož nabízíme služby na míru, tak obecný ceník nemáme. Ceny se vždy liší podle konkrétního zadání a každé zadání je jiné. Pokud potřebuješ zjistit cenu, pošli nezávazně email nebo zprávu přes kontaktní formulář, kde specifikuješ svou poptávku. Na jejím základě připravíme kalkulaci.

U některých našich služeb nyní najdeš orientační cenové rozpětí.

Pokud vypisuješ výběrové řízení, kde je jediným rozhodujícím faktorem cena, tak nás prosím neoslovuj. Vždy se najde nějaký amatér nebo junior, který to udělá levněji. Ale pokud ti jde o kvalitu, preciznost, rychlost a cenu zároveň, jsme my ti praví.

Tak například ceny webů:

Tu spočítáme na základě zadání tvých přesných požadavků na web, popisu požadovaných funkcionalit, počtu stránek a množství obsahu. Také hraje roli, zda dodáš veškeré podklady (texty, obrázky, loga a další grafiku) nebo budou naši webaři prohledávat fotobanky a hledat vhodné obrázky.

Dále cenu ovlivní, co všechno po nás budeš chtít. V základu ke každému webu děláme

– zabezpečení,
– komprimaci obrázků, CSS a JS,
– automatické zálohování
– responzivitu pro mobilní zařízení.

K tomu můžeš ještě potřebovat

– on-page SEO (aby tě Google dobře zobrazoval),
– nejrůznější speciální funkce (rezervační systémy, kalendáře, objednávkové formuláře…),
– nastavit nejrůznější pohybové efekty a animace
– a spoustu dalšího…
To vše ovůlivňuje výslednou cenu webu.

Na zvážení je webdesign. Na jednu stranu naši webaři dokáží vybrat vhodnou šablonu či layout pro tvůj web a ten na míru upravit, na druhou stranu vlastní originální webdesign od našich seniorních grafiků je vždy originál.

Pokud chceš znát přesnou cenu, pošli požadavky a připravíme ti kalkulaci. Můžeš na to jít i opačně a to tak, že nám dáš svůj rozpočet a my vymyslíme řešení.

Pokud nenacházíš odpověď na svou otázku, tak nás neváhej kontaktovat, nebo nakoukni do našeho Magazínu, kde rozebíráme otázky klientů.

Pojď do toho s námi!

Domluv si konzultaci

Konzultace probíhají
on-line, telefonicky, osobně

Pokud potřebuješ poradit nebo provést nějakým procesem, můžeš si u nás objednat placenou konzultaci nebo mentoring. Můžeme ti nabídnout i placené lekce digitální výuky.

*První konzultace k zakázce je vždycky zadara.

Konzultace a mentoring: tvorba www | on-line marketing | grafický design  sociální média | SEO | tisk a výroba | nakladatelství

Kontakt

Rychlá zpráva | nezávazná poptávka:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.