Potřebuješ poradit? Vyber si z nabídky příruček nebo si domluv konzultaci v naší digitální poradně!

FAQ

Hledáš odpověď na svou otázku? Možná ji najdeš zde.

Kolik stojí web?

Toto je fakt super otázka. Ale nelze na ni odpovědět bez zadání tvých přesných požadavků na web, bez popisu požadovaných funkcionalit, počtu stránek a množství obsahu. Také hraje roli, zda dodáš veškeré podklady (texty, obrázky, loga a další grafiku) nebo budou naši webaři prohledávat fotobanky a hledat vhodné obrázky.

Dále cenu ovlivní, co všechno po nás budeš chtít. V základu ke každému webu děláme zabezpečení, komprimaci obrázků, CSS a JS, nastavujeme automatické zálohování nebo responzivitu pro mobilní zařízení.

K tomu můžeš doobjednat on-page SEO (aby tě Google dobře zobrazoval), nejrůznější speciální funkce (rezervační systémy, kalendáře, objednávkové formuláře…), můžeš chtít upravit grafiku na míru pomocí CSS nebo JS, nastavit nejrůznější pohybové efekty a animace. To vše už je nadstandard, který ale nestojí majlant.

O trochu dražší by bylo, kdyby ses nespokojil s WordPress šablonou a builderem a chtěl bys grafiku na míru od grafika. Tady se pak weby prodražují zhruba na dvojnásobek a v Sonet Studiu toto považujeme v dnešní době za naprosté vyhazování peněz. Naši webaři si s designem webu poradí i bez dodání webové grafiky a buď upraví šablonu nebo ti vytvotří novou šablonu na míru.

Pokud chceš znát přesnou cenu, pošli požadavky a připravíme ti kalkulaci. Můžeš na to jít i opačně a to tak, že nám dáš svůj rozpočet a my vymyslíme řešení, abychom se s cenou vešli.

Jak dlouho bude trvat tvorba webu?

To je stejně skvělá otázka jako ta předchozí. I doba tvorby webu je závisla na tvých požadavcích. Další roli hraje, jak rychle dodáš všechny podklady a kolik webů máme momentálně ve frontě.

Dá se ale říct, že obyčejný průměrný web s krásným designem, 10 URL, kontaktními nebo poptávkovými formuláři, galerií, ceníkem, texty a hezkou grafikou se dá zvládnout za 14 dní. Za tu dobu stihneme web jak graficky navrhnout a postavit, tak zabezpečit, nastavit responzivitu, zálohování a podobně. V případě složitějšího custom řešení E-shopu se časově můžeme dostat až na dobu 6 měsíců.

Pokud ti někdo tvrdí, že ti web postaví za 2 dny, tak mu hlavně svůj web nesvěřuj. Později bys toho moc litoval/a. Za 2 dny totiž u webu o 10 URL rozhodně nenastavíš responzivitu, kvalitní zabezpečení (nejen pomocí jednoho pluginu ve verzi ZDARMA), zálohování, prolinkování, komprimaci atd. To zkrátka není možné. Leda by na webu současně pracovalo 5 webařů 🙂

Na čem postavit E-shop?

Existuje spousta předpřipravených E-shopových řešení – Shoptet, Upgates, Webareal, Shopify atd. Na výběr jich je spousta. Ale vždy záleží na tvém rozpočtu, kolik můžeš investovat do měsíčního provozu a na požadovaných funkcích. Druhým řešením je vlastní E-shop na WordPressu, kde se ti žádné meze nekladou a shop lze jakkoliv přizpůsobit.

V Sonet Studiu nabízíme 2 E-shopová řešení:

1. Shoptet
Fajn řešení, rychlé zprovoznění, skvělá technická podpora, snadná administrace. To je Shoptet. Basic verze stojí cca 411 Kč měsíčně a primitivní E-shop na ní zprovozníš. Můžeš kouknout třeba na náš ukázkový jednoduchý E-shop ve verzi Basic: www.sonetshop.cz. Člověk se ale musí spokojit s omezeným designem – na výběr jen asi 5 šablon, které nelze moc modifikovat. Také se sem vejde pouze 100 produktů. pak jsou ale příplatkové funkce, jako další šablony, vlastní builder, napojení na platební brány (pokud ti nestačí ta zdarma), napojení na dopravce, účetní systémy atd. Zkrátka když chceš na Shoptetu skvělý E-shop s 1000 produkty, připrav si odhadem 2.504 Kč za tarif Profi + samozřejmě rozpočet na postavení E-shopu.

2. WordPress + Woocommerce
Druhá a velmi oblíbená varianta je vlastní E-shop s designem na míru, s napojením na cokoliv a s téměř neomezenou funkcionalitou. Jasně, doba jeho tvorby je delší – o dost. Cena výstavby je trochu vyšší. Ale nemáš svázané ruce a omezené funkce či design. Spousta funkcí a pluginů je zdarma, pokud nepostačují, dá se cokoliv dokoupit za pár korun.

Už víš, na čem postavíš svůj E-shop? Přemýšlej jednoduše. Pokud máš pár produktů, stačí ti Shoptet, pokud se smíříš s jejich šablonou. Pokud máš tisíce produktů nebo dokonce desítky tisíc produktů, tak rozhodně vyber WordPress.

Co je v ceně základního webu?

Když poptáš web, dostaneš od nás kalkulaci včetně rozpoložkování. Snadno tedy uvidíš, co všechno je v ceně. Standardně je v ceně webu kromě jeho stavby a nadesignování (úpravou šablony a naplněním obsahem pomocí WordPress builderu) také komprimace grafiky, nastavení responzivity pro mobilní zařízení, nastavení automatického zálohování, kvalitní zabezpečení, interní prolinkování, nastavení kontaktních nebo poptávkových formulářů, prokliků na sociální sítě, mazání mezipaměti a ještě další samozřejmosti.

Co není v ceně základního webu?

Necháme si trochu připlatit za nastavení on-page SEO, nastavení rezervačních systémů, kalendářů, placených funkcí a pluginů, napojení na platební brány a dopravce, fakturační nebo účetní systémy případně na další služby třetích stran. Funcí na webu lze vymyslet nepřeberné množství. Ty ale nejsou v základní ceně.

Také si necháme připlatit za případnou úpravu grafiky pomocí CSS a Java Scriptu, nastavení motion prvků a animací.

A pokud budeš patřit mezi ty klienty, kteří se nespokojí s designem webu pomocí šablony a builderu, tak naši grafici mohou zpracovat kompletní webdesign a naši webaři ho pak nasekají na web. To už je ale jiná cenová relace.

Můžu si web editovat sám/sama?

Pokud si na to troufneš, tak můžeš. Stavíme weby výhradně v redakčním systému WordPress a v něm jednodouchou editaci zvládne podle tutoriálů každý trochu počítačově schopný člověk. A pokud by ti tutoriály nestačily, můžeme ti nabídnout osobní mentoring nebo lekci.

Chci vydat knihu. Jak na to?

Poměrně snadno, pokud chceš vydat knihu u nás. Vydáváme knihy nejrůznějších druhů a žánrů na zakázku nejrůznějším autorům. Více o vydávání knih včetně návodu, jak postupovat, najdeš v našem nakladatelství.

Jaké jsou ceny vašich služeb? Máte ceník?

Ceník nemáme, protože nabízíme služby na míru. Ceny se vždy liší podle konkrétního zadání a každé zadání je jiné. Pokud potřebuješ zjistit cenu, pošli email nebo zprávu přes kontaktní formulář, kde specifikuješ svou poptávku. Na jejím základě připravíme kalkulaci.

Pokud vypisuješ výběrové řízení, kde je jediným rozhodujícím faktorem cena, tak nás prosím neoslovuj. Vždy se najde nějaký amatér nebo junior, který to udělá levněji. Ale pokud ti jde o kvalitu, preciznost, rychlost a cenu zároveň, jsme my ti praví.

Pokud nenacházíš odpověď na svou otázku, tak nás neváhej kontaktovat.

Pojď do toho!

Domluv si konzultaci

Konzultace probíhají
on-line, telefonicky, osobně

Pokud potřebuješ poradit nebo provést nějakým procesem, můžeš si u nás objednat placenou konzultaci nebo mentoring. Můžeme ti nabídnout i placené lekce digitální výuky.

*První konzultace k zakázce je vždycky zadara.

Konzultace a mentoring: tvorba www | on-line marketing | grafický design | správa sociálních sítí | REELS making | SEO | tisk a výroba | nakladatelství

Kontakt

Rychlá zpráva | objednávka konzultací nebo mentoringu here:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Rychlý kontakt

Fakturační údaje

Sonet Studio, s. r. o.

Korunní 2569/108

101 00 Praha – Vinohrady

IČO: 17517036

Čekni nás i na sockách

Přihlášení newsletteru >>

Často kladené dotazy >>