Potřebuješ poradit? Vyber si z nabídky příruček nebo si domluv konzultaci v naší digitální poradně!

Knihařství

N

Příprava knihy před tiskem

N

Korektury a redakce

N

Sazba

N

Grafické úpravy

N

Návrh layoutu

N

Tisk a vazba

Plánuješ vydat knihu nebo pravidelně vydávat nějaké periodikum? Obor, který se zabývá přípravou digitálního obsahu na tisk, se nazývá knihařství. Je to krásné ale náročné řemeslo. V současnosti se už upustilo od klasického ručního knihařství a vše se dělá digitálně. To knihařům a nakladatelstvím velmi usnadnilo práci
a zrychlilo celý proces přípravy knihy pro tisk a vydání. My jsme schopni ti tento proces velmi ulehčit. Zde najdeš všechny knihařské služby pod jednou střechou. Proto se na nás neváhej obrátit!

Dokážeme celý tvůj rukopis opravit – provést korektury stylistické
a gramatické, opravit překlepy a podobně. Zároveň s tím tvůj text zredigujeme, aby byl dobře čitelný pro tvou cílovou skupinu čtenářů. Tato práce se nesmí podcenit, protože ovlivní tone of voice celé knihy. Často to bývá významný zásah do celého tvého rukopisu. Tady by tvoje spisovatelská hrdost měla jít stranou. Redaktor ví vždy lépe než kdokoliv, jaký text bude na čtenáře fungovat. Vždy je to ale o pravidelné komunikaci mezi autorem a redaktorem.

Když je tato fáze za tebou a text je připravený, musí se udělat návrh layoutu – šablony a formátu knihy. Pokud tvoje kniha obsahuje ilustrace, grafik si s nimi pohraje, aby dobře sedly do textu a celé knihy.

Pak se konečně dělá sazba textu a ilustrací. Tato práce je časově velmi náročná, protože se sází odstavec po odstavci, obrázek po obrázku a v celém textu se jednoslabičné spojky z konce řádku musí přesouvat na nový řádek.

Mezi tím navrhneme vizuál obálky – desek, což už je sice třešnička na dortu, která ovšem čtenáře hodně ovlivní v tom, zda si fyzický produkt koupí nebo ne. Obálka musí cílového čtenáře zaujmout. Když je kniha připravená a ty odsouhlasíš výsledek, může jít do tisku a výroby. O tisku se dozvíš více v sekci Print. Potřebuješ text připravit k tisku? Napiš nám nebo pošli nezávaznou poptávku!

knizni sazba a navrh obalky

sonet

sazba magazinu a navrh layoutu