Potřebuješ poradit? Vyber si z nabídky příruček nebo si domluv konzultaci v naší digitální poradně!

Předpokládaná doba čtení: 4 minut

Midjourney přechází z Discordu na webové rozhraní!

Generativní umělá inteligence se stává nedílnou součástí tvorby vizuálního obsahu. To už víme všichni! Midjourney je stále asi nejdále, ale pomalu mu ujíždí vlak a zastarává. Dohání to alespoň novým webovým rozhraním, ve kterém mohou uživatelé snadno vytvářet, spravovat a sdílet své kreativní projekty. Porovnání s původním spojením s Discordem odhaluje nové výhody pro své uživatele. V článku přinášíme také pár nových tipů pro práci s umělou inteligencí.
Shoptet vs Woocommerce

V posledních letech generativní umělá inteligence získala v technologickém světě velkou popularitu. Nástroje jako Midjourney přinesly revoluci do práce s vizuálním obsahem pro kreativce. Midjourney nyní přechází z Discordu na webové rozhraní. Ačkoliv Midjourney původně fungoval přes platformu Discord, teď uživatelé, kteří vytvořili alespoň 100 obrázků, mohou nově používat i webové rozhraní.

Webové rozhraní Midjourney je snadno ovladatelné a přívětivé pro uživatele. Na rozdíl od Discordu, kde se noví uživatelé mohou ztratit mezi různými kanály a zprávami, webové rozhraní nabízí jednoduché a intuitivní prostředí.

tvorba obsahu na socialni site

Uživatelé mají možnost prohlížet tvorbu ostatních, přistupovat k nástrojům pro tvorbu obsahu a spravovat své projekty a nastavení – vše na jednom místě.

Při srovnání Midjourney na Discordu a v jeho webovém rozhraní jsou některé rozdíly zvláště zajímavé:

  • Na webové verzi můžete přímo vytvářet obrázky kliknutím na tlačítko „Create“.
  • Ve webovém archivu si můžete organizovat své obrázky do složek.
  • Existuje možnost testovat veřejné místnosti a společně tvořit obrázky (tlačítko „Rooms“).
  • Vytváření soukromých a vlastních místností by mělo být dostupné v průběhu následujících týdnů.

Ačkoliv Discord zůstává oblíbenou platformou pro uživatele Midjourney, nové webové rozhraní přináší zjednodušení a zefektivnění procesu tvorby digitálního obsahu. Hlavní výhoda webového rozhraní spočívá v lepší centralizaci a organizaci práce. Na rozdíl od Discordu, který je zaměřený hlavně na komunikaci, je webové rozhraní navrženo speciálně pro práci s generativní AI, což znamená, že všechny funkce jsou optimalizované pro efektivitu a uživatelský komfort.

Uživatelé mohou nyní používat obě platformy současně. Ve webové verzi mohou používat parametry stejně jako v Discordu (například přidáním parametru na konec promptu), ale je důležité si uvědomit jeden rozdíl: Obsah vytvořený v Discordu se zobrazuje v archivu na webové verzi Midjourney, zatímco obrázky vytvořené na webové verzi se nezobrazují v Discordu.

Závěrem pár obecných tipů pro efektivní využívání Midjourney:

  1. Inspirujte se galerií. Prohlédněte si tvorbu ostatních uživatelů v galerii Midjourney. Tento způsob může být skvělým zdrojem nových promptů a inspirace.
  2. Zkuste změnit aspect ratio. Pokud se vám nepodaří dosáhnout požadovaného výsledku pomocí promptu, zkuste změnit poměr stran. Tento jednoduchý trik může mít výrazný vliv na výsledek.
  3. Využijte sílu i jiných generátorů obrázků. I když Midjourney dokáže generovat krásné obrázky, tak například DALL-E lépe chápe obsah promptu a dokáže přesněji trefit požadovaný výsledek. Skvěle funguje také Stable Diffusion. My jsme si poslední dobou oblíbili obrazový generátor Microsoft Designer postavený na Dall-E 2 a zabudovaný do vyhledávače Bing. Vyzkoušet ho můžete na této adrese: https://www.bing.com/images/create/
  4. Specifikujte své prompty. Midjourney je schopen generovat širokou škálu obrázků, ale pokud chcete něco konkrétního, musíte být detailní. Přidejte k promptu specifické požadavky na výtvarnou techniku nebo styl.
  5. Zvažte kurzy AI. Pokud se chcete do tématu ponořit hlouběji, zvažte účast na nějakém intenzivním kurzu AI. V ČR je již nabídka poměrně pestrá, ale pozor! Vybírejte pečlivě. Možná tomu dejte ještě nějaký čas, než české vzdělávací instituce sestaví pořádné osnovy svých AI kurzů. Zatím je většina bohužel šitá horkou jehlou.

Pokud byste skutečně měli zájem o vzdělávání v používání umělé inteligence, dejte nám prosím vědět na níže přiloženém formuláři. Specifikujte, co byste se chtěli naučit. Pomůže nám to pochopit vaše potřeby a připravit prvotřídní vzdělávací materiály.

generovaný obrázek z Microsoft Designer
Obrázek generovaný v prohlížeči Bing v nástroji Microsoft Designer běžící na Dall-E 2
Bing Microsft Designer
Obrázek generovaný v prohlížeči Bing v nástroji Microsoft Designer běžící na Dall-E 2

10.5.2024, Sonet Studio

9

KONTAKTUJ NÁS

hodnocení Google

Sleduj nás i na sociálních sítích

Jsme součástí programu DoToho!

Mohly by tě zajímat i tyto články

Kontakt

Rychlá zpráva | poptávka:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.