Potřebuješ poradit? Vyber si z nabídky příruček nebo si domluv konzultaci v naší digitální poradně!

Předpokládaná doba čtení: 6 minut

6 nástrojů pro lepší obsah na sítě

Spravujete sociální sítě své firmy nebo svých klientů? Přemýšlíte ke konci měsíce nad tím, co budete zveřejňovat následující měsíc? Základním kamenem je kvalitní obsah. Pro tvorbu kvalitního obsahu musíte znát nástroje, které vám vaši snahu vytvořit skvělé příspěvky ulehčí. Poradíme vám několik užitečných aplikací, které jsou skvělé a sami je používáme.
Shoptet vs Woocommerce

CapCut

CapCut je mobilní aplikace pro úpravu a střih videí v mobilu. Je to skvělý nástroj, který i v neplacené verzi umí opravdu hodně. Aplikace byla vyvinuta společností ByteDance – stejnou společností, která stojí například i za aplikací TikTok.

CapCut umožňuje importovat videa, hudbu a fotografie a následně je díky svým skvělým funkcím upravovat. Mezi jeho funkce patří například přidání filtrů, efektů, změna rychlosti videa, úprava hlasitosti, přidání přechodů mezi jednotlivými střihy a mnoho dalšího. Mimo to můžete do videa přidávat zvukové stopy, titulky, obrázky či animace atd.

CapCut lze používat i na PC, ale doporučujeme vám stříhat videa přímo ve vašem chytrém telefonu. Z naší zkušenosti je to rychlejší a pohodlnější.

Proslýchá se, že dosahy Instagram reels jsou potlačovány. Ale rozhodně to neznamená, že byste měli videa úplně vyloučit. Naučte se s CapCutem, ať jsou vaše videa kvalitní a vypadají profesionálně! Více o IG reels se dozvíte v našem článku Jak na IG reels.

Alternativou k aplikaci CapCut je například VN editor videí a nebo VideoLeap. V každé aplikaci můžete objevit něco, co ta druhá nemá. Nebojte se prozkoumat jejich funkce a tvořit ta nejlepší videa.

skvělý obsah na sociálních sítích

GoDaddy Studio a Leto Fonts

Když už se bavíme o videích, důležitý je také náhledový obrázek. Je to nezbytný krok k tomu, aby vaše video divák vůbec rozklikl. K vytvoření náhledového obrázku použijte například kombinaci aplikací GoDaddy Studio a Leto Fonts. 

V Leto Fonts si můžete vytvořit popisek na náhledový obrázek videa nebo třeba podklad a pozadí pro text. Nic víc to vlastně neumí. My používáme tuto aplikaci pouze k tvorbě pozadí pro text a text přidáváme až v aplikaci GoDaddy Studio. Vytvořené pozadí pro text, případně pozadí i s textem, si vyexportujete a následně vložíte do aplikace GoDaddy.

V aplikaci GoDaddy si otevřete nejprve obrázek, který chcete použít jako náhled videa. Přidáte vytvořené pozadí, případně i s popiskem, a upravíte dle potřeby. Můžete vložit pouze pozadí pro text a text dopsat až v GoDaddy.

Kombinací těchto dvou aplikací vytvoříte poutavý náhledový obrázek neboli thumbnail. Jeho cílem je zaujmout a vyzvat diváka ke shlédnutí vašeho videa.

TopazLabs.com

Na stránce topazlabs.com naleznete několik nástrojů, které vám pomohou s vylepšením vašich fotografií. Programy fungují na principu umělé inteligence a jejich používání je velice snadné.

Například program Gigapixel “dokresluje” fotografie či jakoukoliv grafiku v nedostatečném rozlišení pomocí umělé inteligence a umí je zvětšit až o 600 %. Program De Noise pomáhá odstranit šum z fotografií a Sharpen AI vaše fotografie doostří. Tyto nástroje se skvěle hodí, pokud vám klient poskytne nekvalitní fotografie v malém rozlišení. Pomocí těchto programů je výrazně vylepšíte. 

Topaz Labs programy jsou ke stažení zdarma a zdarma si je můžete i vyzkoušet. Bohužel vám tam i zdarma doplní vodoznak firmy Topaz Labs. Vodoznak můžete pracně odstranit ve Photoshopu nebo si zakoupit placenou verzi programů. Při koupi doporučujeme zakoupit výhodný balíček tří nástrojů Gigapixel AI, De Noise AI, Sharpen AI a nekupovat je jako my po jednom.

Deeply.cz

Deeply je český nástroj, který pomocí umělé inteligence tvoří texty a grafiku. Novinkou od letošního března je funkce Deeply chat, neboli chat s umělou inteligencí. Deeply se tedy stalo alternativou ke známějšímu ChatGPT.

S Deeply během chvíle připravíte příspěvky na sociální sítě, nápady na videa, script videí, nadpisy videí, reklamní texty, blogové články, slogany a mnoho dalšího. To vše můžete doplnit grafikou, kterou Deeply zvládá vygenerovat také. Nicméně na generování obrázků existují lepší nástroje.

Deeply si můžete vyzkoušet zdarma a pokud vás nadchne, máte možnost si zakoupit jedno z nabízených členství. Je to bezpochyby skvělý pomocník pro tvorbu textů.

Vygenerovaný text je nutné zkontrolovat a trochu upravit. Jednak text může obsahovat faktické chyby, protože informace nejen Deeply získává i z neověřených zdrojů. Za druhé jsou texty vytvořené pomocí umělé inteligence trochu nekreativní a nezáživné. Zkoušeli jsme například vygenerovat několik sloganů, ale ani nejlepší slogan od AI se nemohl rovnat sloganu od copywritera. Více o copywritingu se dozvíte ve vedlejší sekci.

Canva

Canva je všestranný pomocník pro vizuální obsah. Nabízí spoustu možností, jak váš obsah na sociálních sítích vylepšit. Můžete si vybrat z nepřeberného množství šablon, které lze upravovat podle libosti. Můžete si vytvořit vlastní design a vlastní šablony úplně od začátku a sjednotit tak váš celkový vizuál na sociálních sítích. Canva má funkcí opravdu hodně. Lze ji používat v počítači i v mobilní aplikaci a vytvoříte s ní naprosto profesionální grafiku. S klidem v Canvě připravíte layout knihy a nasázíte třeba celý román. InDesign strčí Canva hravně do kapsy, ale Photoshop s ní nenahradíte.

V Canvě lze vytvářet mimo jiné i jednoduché animace, které jistě oživí váš repertoár příspěvků. Nebojte se prozkoumat všechny nástroje, které Canva nabízí. Zkuste například vytvořit infografiku, kterou následně vložíte do videa. Nebo pomocí funkce Smartmockups si vytvořte překrásné mockupy na pár kliknutí.

Canva pro negrafiky

Canva také začíná s integrací rozsáhlých funkcí postavených na umělé inteligenci. Umí například generovat texty či obrázky. Ale doporučujeme využívat nástroje, které se na to specializují.

Závěrem

Vyberte si ty správné aplikace, které vám usnadní život, a tvořte zajímavý obsah. Naše zkušenost je taková, že při tvorbě statických příspěvků ze bez Canvy neobejdete a při tvorbě reels se zase neobejdete bez CapCut. Pro tvorbu rychlých textů se Deeply osvědčilo jako skvělý pomocník.

Kombinujte statické příspěvky a video a přidávejte dobré čtivé texty. Zvýšíte si svoje dosahy!

16.4.2023, Sonet Studio Dream Team
Aktualizováno 12.3.2024

9

KONTAKTUJ NÁS

hodnocení Google

Sleduj nás i na sociálních sítích

Jsme součástí programu DoToho!

Mohly by tě zajímat i tyto články

Kontakt

Rychlá zpráva | poptávka:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.