Potřebuješ odbornou radu? Vyber si z nabídky příruček nebo si domluv konzultaci.
Navštiv naši digitální poradnu, nech si poradit a ušetři čas!

Sound branding

N

Zvuková identita značky

N

Brandové znělky

N

Reklamní znělky

N

Zvuky aplikací

N

Originální sound design

N

Audio logo značky

Znáš pojem sound branding a víš, k čemu je sound branding dobrý? Sonic branding neboli sound branding neboli zvuková identita značky je velmi důležitá pro každý větší brand, který to myslí vážně! Nejsou to jen reklamní znělky, ale také brandové znělky, podkresová hudba ve videu, melodie, rytmus, nálada celého zvuku, dále jsou to zvuky aplikací, programů operačních systémů. Může to být i zvuk motoru u auta, zvuk zavírání dveří nebo hudba, co hraje na pobočce banky. Zkrátka vše, co ve spojení s určitou značkou slyšíš. V České republice není mnoho firem, co se sound brandingem zabývá, ale my jsme jedna z nich. A pokud řešíš sound branding pro svou značku, neváhej se na nás obrátit! Třeba přes kontaktní formulář nebo prostě zavolej.

Zvuky nás ovlivňují, mají velký vliv na naše emoce a náladu. Zvuk je také výborným spouštěčem paměti a mozek ho dokáže velmi dobře zpracovat. Sound branding se s vizuální identitou vzájemně doplňuje a obě tyto části identity značky by měly být v souladu. Co uděláš, když v televizi nebo na netu začne nepřeskočitelná reklama? Koukneš na telefon nebo někam jinam. Zkrátka uhneš očima
z obrazovky a vizuál reklamy ztrácí význam. V uších ti ale stále zůstává reklamní znělka, která na tvoje podvědomí dále působí. Ty si ve finále na značku tak jako tak vzpomeneš. Hudba do pozadí videa má velký význam na vjem člověka a často mu zůstává v uších ještě dlouho po dokoukání videa. Zvuky videa společně s vizuálem spoluvytvářejí atmosféru videa a ovlivňují mysl člověka. Více o sound brandingu se můžeš dočíst zde.

Sound branding mimo to zvyšuje sounáležitost s určitou značkou, zvyšuje loajalitu zákazníků a povědomí o značce. Mnohdy stačí díky zvuku ve videospotu říct opravdu málo a závěrečná znělka se postará o zbytek. Jen si vybav Mekáč, Windows nebo nějakého telefonního operátora. Pro více informací o konkrétních možnostech pro tvojí značku se neváhej ozvat!

sound branding pro firmy a značky

sonet

vymýšlení firemní zvukové identity pomocí skutečných nástrojů