Potřebuješ poradit? Vyber si z nabídky příruček nebo si domluv konzultaci v naší digitální poradně!

Webdesign a WordPress: Ideální kombinace

Webdesign hraje klíčovou roli při vytváření atraktivních a funkčních webových stránek. Jedním z nejpopulárnějších nástrojů pro vytváření webových stránek je redakční systém WordPress. S kombinací šablon, builderů a neomezených technických funkcí nabízí WordPress široké možnosti pro vývojáře i designéry. Pokud plánujete web stavět svépomocí, nebo jeho tvorbu zadat firmě, tento článek je právě pro vás!

Webdesign a WordPress

WordPress je světově nejpopulárnější open-source platforma pro správu obsahu (CMS), která umožňuje vytváření a správu webových stránek. Byl “vynalezen” v roce 2003 a od té doby se stal klíčovým nástrojem pro vývoj a správu různorodých typů webových stránek, včetně blogů, firemních webů, e-shopů, portfolií nebo webů nabízejících služby. WordPress je zdarma ke stažení, což ho činí přístupným pro širokou škálu uživatelů. Díky svým vlastnostem a komunitě vývojářů je WordPress jednou z nejoblíbenějších platforem pro tvorbu a správu webových stránek.

Přednosti WordPressu

Jednoduchost a uživatelská přívětivost

WordPress je známý svou jednoduchostí a uživatelskou přívětivostí. I ti, kteří nemají rozsáhlé technické znalosti, se mohou rychle naučit pracovat s touto platformou. Přidání a editace obsahu je mnohdy intuitivní a není potřeba programování. Záleží na zvolené šabloně nebo builderu. Existují jednoduchá řešení i ta složitější.

Široká škála šablon

WordPress nabízí obrovskou knihovnu šablon, které lze použít jako výchozí body pro tvorbu webových stránek. Tyto šablony pokrývají různá odvětví a designové styly, což umožňuje vývojářům rychle vytvořit stránky podle specifických požadavků. Do WP je možné také uploadovat vlastní navrženou HTML šablonu a tu případně dále upravovat. Problém není ani vytváření webů, kdy webdesign a grafické podklady dodá grafik a webař postaví web s jeho pomocí. K tomu je optimální především WP builder Oxygen.

Flexibilita a rozšiřitelnost

Díky širokému spektru pluginů a dalších rozšíření lze funkcionalitu WordPressu škálovat takřka do nekonečna. Tím lze dosáhnout specifických cílů, jako je optimalizace pro vyhledávače (SEO), sociální sdílení, publikování specifického obsahu, napojení na služby třetích stran, prodejní systémy a mnoho dalšího.

O konkrétních výhodách a nevýhodách WordPress šablon se dočtete v článku Výhody a nevýhody WordPress šablon: Co očekávat při výběru.

Buildery a šablony – tvorba webu na míru

WordPress buildery jako Elementor nebo Divi umožňují tvorbu stránek metodou drag and drop, což urychluje proces vývoje. Designéři mohou vizuálně upravovat stránky a pozorovat okamžité změny na webu – bez pomoci kodéra. To je zásadní výhoda WordPressu oproti starším metodám vývoje webu pomocí kódování.

Buildery umožňují designérům a vývojářům upravovat kompatibilní šablony v reálném čase, což výrazně zjednodušuje spolupráci s klientem a umožňuje rychle reagovat na zpětnou vazbu. Buildery umožňují vysokou míru přizpůsobení – od úpravy rozložení a barev až po přidání komplexních interaktivních prvků, vše je v rukou designéra. Usnadňují také práci při změnách firemní vizuální identity, kdy je třeba web graficky upravovat. (Více informací o firemních vizuálních identitách se dočtete v dalším článku.)

Optimalizace pro mobilní zařízení

S rostoucím počtem uživatelů, kteří procházejí webové stránky na mobilních zařízeních, je klíčové zajistit, aby byly stránky plně responzivní. WordPress a moderní šablony a buildery nabízí nástroje pro vytváření responzivních stránek. Mnoho šablon je už automaticky responzivní! Vybírejte tedy pečlivě.

SEO a výkonnost

WordPress má integrované nástroje pro SEO (optimalizaci webu pro internetové vyhledávače), což usnadňuje optimalizaci stránek pro vyhledávače. S vhodnými pluginy a správným nastavením lze dosáhnout vynikajících výsledků.

Závěr

Kombinace WordPressu, šablon a builderů poskytuje vývojářům a designérům vynikající nástroje pro tvorbu moderních, funkčních a vizuálně atraktivních webových stránek. S jeho jednoduchostí, širokými možnostmi přizpůsobení a rozšiřitelností je WordPress ideální volbou pro profesionální webdesign.

Pokud plánujete zadávat tvorbu firemního webu externímu webařovi nebo agentuře, mohl by vás zajímat článek Strategie pro firemní weby – rozhodující přehled pro zadavatele.

3.11.2023, Sonet Studio Dream Team

9

Webdesign a tvorba webů

Sháníš spolehlivého dodavatele webového řešení na míru?

Nabízíme precizní webdesign a tvorbu webů firmám a podnikatelům na míru. Profesionální přístup a velmi vstřícná komunikace je samozřejmostí.

Kromě tvorby webů máme přesah do dalších oborů a jsme pro vytížené podnikately a manažery skvělé outsourcingové řešení.

Naším posláním je komplexní tvorba a správa digitálního prostoru firmám a značkám, proto nestrácejte čas a outsourcujte na nás!

9

KONTAKTUJ NÁS

Sleduj nás i na sociálních sítích

tvorba webů a E-shopů
webdesign na WordPressu
vizuální identita značky
Divi layout
Voucher v Canvě
měsíční mentoring

Kontakt

Rychlá zpráva | poptávka:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.