Potřebuješ poradit? Vyber si z nabídky příruček nebo si domluv konzultaci v naší digitální poradně!

Jednoduchý a jednotný vizuál pro Curling Club

logo Curling Club Praha

Tato práce snad ani nešla považovat za pořádnou práci, ale spíše za obrovskou zábavu. Od zakladatele a majitele curlingového klubu jsme dostali hodně volnou ruku a podle nás je taková práce vždycky radostí. Co všechno jsme vlastně pro CCP tvořili? Začínali jsme logem a výběrem barev do loga. Pak následovaly různé způsoby užití loga, například na dresech curlerů. Pokračovali jsme takovým standardním sportovním klubovým webem, kde jsme si museli vyhrát s kombinacemi barev. Nakonec jsme udělali ještě pár tiskovin a digitálních prezentačních materiálů pro majitele klubu a pro předsedu klubu.

Logo a logotyp

Zadání bylo poměrně velmi volné a zůstalo hodně prostoru pro kreativitu našich grafiků. A to se grafikům vždycky líbí. Jediným požadavkem vlastně bylo jakýmkoliv způsobem do loga zakomponovat curlingový kámen. V první vlně prací jsme pro klub zpracovali několik různých návrhů loga, které reflektovaly klientovy požadavky.

Klient – předsednictvo klubu se jednohlasně shodlo na jedné z variant, kterou jsme dotáhli do finále a vyzkoušeli jeho použití na různých digitálních i tiskových materiálech. Vše hezky sedlo.

finální varianta loga CCP

Barvy

Původní barvy měly být kombinacemi červené a žluté a jsme moc rádi, že od toho se nakonec ustoupilo ve prospěch zelené a fialové. Původní barvy na dresech až příliš připomínaly čínské sportovní družstvo 🙂 Finální návrhy dresů můžete vidět výše na obrázku.

Webdesign a tvorba webu

Web byl poměrně oříšek. Původní zadání totiž bylo, že to musí být designovka – že web musí být světové úrovně a velmi reprezentativní. Nadesignovali jsme celkem 3 layouty pro homepage, klient si jednu vybral a na té jsme začali stavět. Od původního designu jsme se poměrně hodně odchýlili a jen s designem jsme si několik týdnů hráli. Ale když jsme se shodli na podobě homepage, šla práce už velmi hladce. Jak je u webdesignu pravidlem, všechny stránky webu musí být designově jednotné. Takže každá další stránka se odvíjela od podoby homepage. Vyhráli jsme si tady s kombinacemi barev. Základní barvy webu se odvíjejí od loga a už ty jsou dost výrazné. Takže další barvy musely být bílá a černá. Na několika webových prvcích jsme zakomponovali ještě oranžovou barvu.

Do webu jsme implementovali několik pokročilých formulářů – pro registrace členů, mužstev, pro podávání přihlášek, registraci týmů nebo rezervaci dráhy atd.

náhled webu curlingového klubu

Klubové prezentační materiály

Co všechno jsme ještě dělali pro prezentaci klubu? Kromě webu jsme navrhli příspěvky na sociální sítě, vizitky pro předsedu klubu, náborový roll-up do sportovní haly a pár dalších drobností.

OOH reklama
Vizitka CCP

Závěrem

Celá akce pro curlery byla práce na pár týdnů – pár velmi zábavných týdnů. Největší fuškou byl design webu, protože požadavky se celou dobu postupně vyvíjely. Přestože se nedělala kompletní vizuální identita klubu, ani manuál na použití loga nebo grafický manuál, veškerý design k sobě hezky sednul a celou vizuální komunikaci hezky sjednotil

Pokud i ty plánuješ novou firemní grafiku, nebo redesign stávajícího firemního designu, neváhej se na nás obrátit. Jsme profesionálové v oboru grafického designu, tvorby webů, tisku a marketingu. Rádi ti se vším poradíme a pomůžeme.Zlepšete svoji akvizici ještě dnes

hodnocení Google
9

KONTAKTUJ NÁS

Sleduj nás i na sociálních sítích

Mohlo by tě zajímat

Jak spolupracujeme s Nadací Mucha
Jak spolupracujeme s Nadací Mucha

Je nám velkou ctí být partnerem Nadace Mucha, která spravuje a prezentuje odkaz geniálního českého secesního malíře, grafika a designéra - Alfonse...

Chceš být v klidu s vědomím, že tvoje firma nebo značka je ve správných rukou?

Naši spokojení klienti

Kontakt

Rychlá zpráva | poptávka:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.