nakladatelství

Zakázkové nakladatelství Sonet

SLUŽBY

N

Příprava knihy před tiskem

N

Betačtení a posouzení rukopisu

N

Korektury

N

Redakce

N

Přidělení ISBN a čárového kódu

N

Sazba

N

Tisk a vazba

N

Zlacení nebo vyražení písma

N

Odeslání povinných výtisků

N

Distribuce na pulty knihkupců

N

Prodej přes E-shop

N

Propagace

N

Správa sociálních sítí

Plánuješ vydat knihu nebo pravidelně vydávat nějaké periodikum? Tento proces ti dokážeme usnadnit. Jsme zakázkové nakladatelství a poskytujeme komplexní služby spojené s vydáním knihy. Zde najdeš všechny knihařské a nakladatelské služby pod jednou střechou. Proto se na nás neváhej obrátit. Vydáme i tvojí knihu!

Co to je zakázkové nakladatelství?

Hned na úvod ti musíme říct důležitou informaci. Nejsme tradiční nakladatelství jako Albatros, Labyrint nebo Argo, jsme zakázkové nakladatelství a vydáváme knihy na klíč. Dalo by se říct, že pokud chceš vydat knihu samonákladem, můžeš oslovit nás. To znamená, že náklady na přípravu knihy před vydáním a na její výrobu nejdou za námi, ale za tebou. Alespoň v první vlně výtisku. Pokud bude
o tvou knihu zájem a budeš chtít využít naši distribuční síť, další náklady na výrobu jdou již za námi. Tím se my jako nakladatelství jistíme, že nám tvoje knihy neskončí na skladě a my v nich neutopíme svůj rozpočet. Knižní byznys je hold tvrdý.

S čím ti pomůžeme

Zabýváme se především netradičními knihami a publikacemi. Nabízíme speciální vazby, netradiční formáty i druhy papíru. Děláme jak strojovou, tak ruční vazbu. Umíme zlacení písma nebo hřbetu knihy. Mimo to dokážeme samozřejmě i klasiku.

Vydáváme knihy, publikace, katalogy, návody, kroniky, komixy, veškeré firemní a propagační tiskoviny, a to i v malonákladových sériích. Ale postupně.

Betačtení

V první řadě umíme tvůj rukopis přečíst a posoudit. Máme několik betačtenářů, kteří hodně a rádi čtou. Také ti napíšou první krátké recenze, které ti pomohou s budováním základny na sociálních sítích. Pokud chceš knihu prodávat, věnuj sociálním sítím a budování komunity hodně času. Tví fanoušci jsou tví potanciální čtenáři a čím víc jich bude, tím lépe.

Korektury a redakce

Tvůj rukopis umíme opravit – provést stylistické a gramatické korektury, opravit překlepy a podobně. Pokud chceš (a to velice doporučujeme), zároveň s tím tvůj text zredigujeme, aby byl dobře čitelný pro tvou cílovou skupinu čtenářů. Tato práce se nesmí podcenit, protože ovlivní tone of voice celé knihy. Může to být významný zásah do celého tvého rukopisu. Tady by tvoje spisovatelská hrdost měla jít trochu stranou. Redaktor ví vždy lépe než kdokoliv, jaký text bude na čtenáře fungovat. Vždy je to ale
o pravidelné komunikaci mezi autorem a redaktorem. U nás má poslední slovo vždy autor!

Grafika a sazba

Když je tato fáze za tebou a text je připravený, musí se udělat návrh layoutu – šablony a formátu knihy. Pokud tvoje kniha obsahuje ilustrace, grafik si s nimi pohraje, aby dobře sedly do textu a celé knihy.

Pak se konečně dělá sazba textu a ilustrací. Tato práce je časově velmi náročná, protože se sází odstavec po odstavci, obrázek po obrázku a v celém textu se jednoslabičné spojky z konce řádku musí přesouvat na nový řádek. Mezi tím navrhneme vizuál obálky – desek, což už je sice třešnička na dortu, která ovšem čtenáře hodně ovlivní v tom, zda si fyzický produkt koupí nebo ne. Obálka musí cílového čtenáře zaujmout.

ISBN

Tvojí knihu nebo jakoukoliv neperiodickou publikaci je dále nutné zaindexovat do systému ISBN. K ISBN ti rovnou vygenerujeme
i čárový kód na přebal knihy. Sestavíme tiráž a uvedeme všechny zákonem stanovené údaje tam, kde mají dle zákona
o neperiodických publikacích být.

Když je kniha připravená a ty odsouhlasíš výsledek, může jít do tisku a výroby. O tisku se dozvíš více v sekci Print.

Distribuce

Tady ale cesta knihy teprve začíná. V ruce máš fyzickou knihu a teď je nutné ji dostat ke čtenářům. Buď si ji můžeš prodávat například na svém E-shopu, nebo využij naši distribuční síť a náš E-shop. Dostat se na pulty knihkupců bez distributora bohužel není možné (až na malé lokální knihkupce z tvého města, kde tě dobře znají).

Pokud se dohodneš na distribuci s námi, určitě chceš znát všechny provize, poplatky a svůj nárok na provizi z prodeje. Tady máš kliku. Žádné poplatky už není třeba hradit. Tobě jako autorovi náleží odměna ve výši 25 % z prodeje knihy. To je mnohonásobně více než v klasickém staromódním nakladatelství, ale sotva to stačí na pokrytí nákladů na výrobu první vlny výtisků. Zbylých 75 % spolkne distribuční síť (Kosmas, Pemic Books), knihkupectví a také náklady na balení, odeslání, dopravu apod.

Náklady

I to je důvod, proč se zaměřujeme spíše na netradiční a dražší knihy. Když si totiž platíš v první vlně výtisku celý náklad, hradíš také předtiskovou přípravu knihy a zpátky dostaneš 25 % z prodejní ceny, jsi v mínusu. Zkrátka tam jsou ty prvotní náklady. Pokud si chceš vydělat, musíš prodat více než tisíc výtisků. Proto se v ČR živí spisovatelskou činností jen 2 autoři – Michal Viewegh a Radka Třeštíková. Na druhou stranu dáváme možnost začínajícím
a neznámým spisovatelům se prosadit na knižním trhu.

Mimo to tě nebudeme nutit do velkého objemu výtisků. Jak jsme již zmiňovali, první vlnu výtisku si hradíš sám/sama. Společně si otestujeme zájem o tvou knihu a pokud o ní zájem bude, další vlnu výtisků už děláme na své náklady. Pro tebe tak zbyde větší finanční balík, protože z 25% provize nemusíš odečítat žádné náklady.

Marketing

Pomůžeme ti s propagací! Můžeš u nás poptat správu sociálních sítí, on-line reklamu na podporu prodeje tvojí knihy, venkovní reklamu například v metru, tramvajích, city lightech, billboardech. Outdoorová reklama ale vyjde draho. Skvělé jsou propagační balíčky ve spolupráci s distributorem – cedule, výlohy, plakáty, vyskládáné knihy u vstupu nebo zařazení do novinek v každém knihkupectví sítě Kosmas. To funguje!

Buďte pružní! První náklad je vždy testovní a je potřeba počítat se ztrátou! Leda že bys patřičně osolil/a prodejní cenu. Pokud jsi zatím neznámý autor, doporučujeme spíše menší množtví výtisků v první vlně, aby se otestoval zájem o tvou knihu. Dotisk se dá udělat kdykoliv. Čím větší je objem tisku, tím nižší jsou pak náklady na jednu knihu. To dá rozum!

Nikdy nevíš, z jaké knihy bude bestseller! A to bychom ti přáli!

vydání knihy
knizni sazba a navrh obalky
print tisk magazinu
grafický design, návrh layoutu a sazba časopisu

Pomáháme začínajícím autorům prorazit.

Nikdy nevíš, z jaké knihy bude bestseller!

Přiveď svoje vize k životu.

Jsme zakázkové nakladatelství Sonet a tvou knihu dovedeme ke zdárnému vydání a prodeji.

S námi můžeš trávit víc času psaním!

Získej profesionální služby pro rozvoj své spisovatelské činnosti! Dosáhni úspěchu s námi! Se vším ti rádi poradíme.

Kontakt

Rychlá zpráva | poptávka here:

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.